REGISTRACIJA SUDIONIKA

O NAMA

SUPEUS je interdisciplinarna udruga studenata koji svojim radom promiče energetsku učinkovitost, održivu gradnju i obnovljive izvore energije.

Kroz svoje djelovanje Udruga objedinjuje različite tehničke i znanstvene discipline te stručne izvore, dotičući se aktualnih grana tehnologije, znanosti i gospodarstva.

SUPEUS je time sadržajno jedinstvena udruga na razini studentskih udruga u Republici Hrvatskoj.

Članovi udruge

O BUS-u

U tijeku je organizacija 13.  konferencije „Budućnost ugodnog stanovanja“, dobro znanog BUS-a, koji se  vraća u starom obliku kako je i zamišljen. Svi zainteresirani studenti imat će mogućnost sudjelovanja na besplatnoj jednodnevnoj konferenciji uživo koja će se održati na Rudarsko-geološko-naftnom fakultetu, Pierottijeva ulica 6.

Želiš li primiti nova saznanja i informacije iz područja energetske učinkovitosti, obnovljivih izvora energije i održive gradnje? Čuti o uspješnim primjerima iz prakse i iz prve ruke saznati kako stvari funkcioniraju izvan fakulteta? Zanima te interdisciplinarni pristup i važnost pojedine struke u ostvarivanju budućnosti ugodnog stanovanja? Ako je odgovor „da“, onda zabilježi 16.3.2024. u kalendaru jer ćeš tada dobiti odgovor na sva pitanja.

Nadamo se da ćemo i ove godine opravdati povjerenje svih sudionika te dati odgovore na mnoga pitanja budućih inženjera!

GODINA

STRUČNJAKA

STUDENATA

TVRTKI

BUS 2024

počinje za

Day(s)

:

Hour(s)

:

Minute(s)

:

Second(s)

subota, 16.03.2024.

10:00 sati

Prati emitiranje uživo na našem YouTube kanalu ili FB stranici

registracija sudionika

09:30 – 10:00

uvodni dio

10:00 pozdravni govor domaćina

10:05 uvodni govor predsjednika uprave Udruge

mali koraci za veliki cilj

10:10 – 11:20

10:10 model superblokova_Magdalena Makar, mag geogr. (Udruga ODRAZ)

10:30 maketa električno gotovo neovisne kuće_dr.dc. Josip Zdenković, dipl. ing. el. (Schrack Technik d.o.o.)

10:50 izazovi izolacije krovova u sklopu REpowerEU_Anđelka Toto-Ormuž (Rockwool Adriatic d.o.o.)

11:10 kako roboti mogu pomoći riješiti problem morskog otpada_izv.prof.dr.sc. Ivana Palunko (UNIDU)

 

Coffee break

11:25 – 11:55

projekti budućnosti

11:50 – 13:15

11:55 zdravo stanovanje uz Baumit_Filip Fiolić mag. ing. aedif. (Baumit d.o.o.)

12:15 Copenhill – Hedonistic Sustainability in a Modern City_sen.con.arch. Jesper Boye Andersen, dipl. BIM men. Stjepan Mikulić (Bjarke Ingels Group_BIG)

12:50 vođenje projekata za najveće korporacije svijeta_Josip Biloš, mag.ing.mech, Gabrijela Vilić Bsc (Hons) Quantity Surveying (John Sisk & Sons) 

 

 

Networking

13:20-13:40

kako realizirati pametni grad?

13:40 – 14:35

13:40 panel rasprava_panelisti: Marko Filipović, mag.ing.aedif. (gradonačelnik Rijeke), Damir Mandić, dipl.teol. (gradonačelnik Karlovca), Mario Rajn univ.bacc.math. (gradonačelnik Križevaca)

 

 

Lunch

14:40

BLOK 1 

MALI KORACI ZA VELIKI CILJ

MODEL SUPERBLOKOVA

Magdalena Mlakar, mag. geogr. 

UDRUGA ODRAZ

Nakon završenog diplomskog studija geografije, smjer prostorno planiranje i regionalni razvoj, zaposlena sam u udruzi ODRAZ kao suradnica na projektima. Sudjelujem u pripremi i provedbi projekata, osmišljavanju i provođenju edukacija, izvještavanju te uređivanju društvenih mreža i web stranica. Vrijedno iskustvo i vještine stekla sam tijekom studija vodeći Klub studenata geografije i volonterski se uključujući u razne aktivnosti Geografskog odjseka. Teme kojima se svakodnevno bavim su održivi promet, implementacija klimatski neutralnih rješenja i participacija građana u urbanom planiranju te održivo urbano planiranje. Uz redovan posao u udruzi, zamjenica sam članice Europskog gospodarskog i socijalnog odbora.

MAKETA ELEKTRIČNO GOTOVO NEOVISNE KUĆE 

dr. sc. Josip Zdenković, dipl. ing. el.

SCHRACK TECHNICK D.O.O.

    Dr. sc. Josip Zdenković dipl. ing. el. doktorirao je na Elektrotehničkom fakultetu u Zagrebu 1995. godine. Radio je u Elektrotehničkom institutu Rade Končar     na razvoju vektorske regulacije asinkronog motora od 1986. do 1990. Potom je u privatnoj tvrtki Drives&Control do 1996. i slijedom u tvrtki Zagreblast do   2000. godine. Od 2000. do 2008. vodio je Lenze Mehatronika, a od 2008. je u tvrtki Schrack Technik u Zagrebu gdje je i danas direkto. Glavno područje   stručnog interesa su mu elektromotorni pogoni i obnovljivi izvori električne energije.

IZAZOVI IZOLACIJE KKROVOVA U SKLOPU REpowerEU

Anđelka Toto-Ormuž

ROCKWOOL ADRIATIC D.O.O.

 

 Iskusna PR i PA menadžerica s 23 godina iskustva rada na tom području. Posljednjih 14 godina fokusirana na građevinski sektor i njegove izazove, aktivna na područjima energetske učinkovitosti i sigurnosti od požara u zgradama, kružnom gospodarstvu kako na korporativnoj razini, tako i na   nacionalnoj i EU razini. Zadnje tri godine sam potpredsjednica HUP-ove Udruge industrije nemetala, građevinskog materijala i rudarstva. U HUP-u članica radne skupine ZELENA HRVATSKA. Također i voditeljica marketinške/komunikacijske grupe u HUPFAS-u udruge koja okuplja 18 hrvatskih tvrtki koje proizvode toplinsko fasadne sustave, a koja je nacionalni partner

kampanje RENOVATE EUROPE.

Trenutno na poziciji voditeljice korporativnih poslova u ROCKWOOL Adriatic d.o.o. u Hrvatskoj.

Prije ulaska u građevinsku industriju sam bila savjetnica za odnose s javnošću ministra znanosti, obrazovanja i sporta od 2005. do 2008. godine. Prije toga 5 godina sam bila PR menadžerica u auto industriji i radila za General Motors, tada svjetskog lidera u proizvodnji automobila.

Diplomirala na Odsjeku za anglistiku na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu, profesorica engleskog jezika, britanske i američke književnosti.

 

KAKO ROBOTI IMOGU POMOĆI RIJEŠITI PROBLEM MORSKOG OTPADA?

izv. prof. dr. sc. Ivana Palunko

UNIDU

 

Ivana Palunko izvanredna je profesorica na Odjelu za elektrotehniku i računarstvo, Sveučilišta u Dubrovniku. Doktorirala je 2012. godine na Sveučilištu u Novom Meksiku (UNM), Sjedinjene Američke Države (SAD), a diplomirala je 2007. godine na Fakultetu elektrotehnike i računarstva Sveučilišta u Zagrebu (UNIZG-FER). Od 2012. do 2014. bila je postdoktorandica na UNIZG-FER-u i gostujuća istraživačica na TU Münchenu, Njemačka. Autorica je i koautorica više od 35 recenziranih publikacija te je sudjelovala kao istraživačica i voditeljica u više od 20 nacionalnih i međunarodnih projekata. Od 2019. godine voditeljica je Laboratorija za inteligentne autonomne sustave (LARIAT) na Sveučilištu u Dubrovniku. Njezino područje istraživanja uglavnom je orijentirano na modeliranje, nelinearno i adaptivno optimalno upravljanje, strojno učenje i umjetnu inteligenciju te decentralizirano upravljanje s primjenama u robotici.

BLOK 2

PROJEKTI BUDUĆNOSTI

ZDRAVO STANOVANJE UZ BAUMIT

Filip Fiolić, mag. ing. aedif.

BAUMIT

 Diplomirao na Građevinskom fakultetu u Zagrebu, smjer Materijali. Područje interesa – materijali u graditeljstvu s posebnim naglaskom na sanacije i restauracije starih objekata.

COPENHILL – HEDONISTIC SUSTAINABILITY IN A MODERN CITY

dipl. BIM men. Stjepan Mikulić

BJARKE INGELS GROUP – BIG

Stjepan je Project BIM Lead u BIG-u, te će na ovoj prezentaciji prezentirati tvrtku, neke od glavnih ciljeva i načina razmišljanja, te potom dati riječ Jesperu, koji je jedan od ključnih ljudi na CopenHill projektu.

 

 

 

 

sen. con. arch. Jesper Boye Andersen

BJARKE INGELS GROUP – BIG

CPH/NYC based Lead Project Manager at CopenHill and Project Manager at Urban Rigger, BIM-speaker at conferences, B.Sc. Constructing Architect and M.Sc. IT with experience in the field of detailed design, project management and BIM in architecture. Working with bigger projects in Scandinavia, USA, Central Europe and Asia, often with complex geometries and challenging design solutions, with a high focus on sustainability, design and quality. Highlighted is: my experience and knowledge with green roofs, large glazed facades and built-in sustainability. Been involved in all the phases of architecture design. From the start phases with concept development and schematic design through the more thoroughly design phases as design development and construction documents, to construction administration. M.Sc. with focus on digital design and sustainability. By combining computer science and design. Been collaborating with BIG Ideas (R&D at BIG).

  VOĐENJE PROJEKATA ZA NAJVEĆE KORPORACIJE SVIJETA

Josip Biloš, mag. ing. mech. 

JOHN SISK & SONS

Josip Biloš radi kao Building Services Engineer/MEP u tvrtci John Sisk & Son, u Irskoj. Sudjeluje u fazi projektiranja i definiranja opsega projekta, upravljanjem i nadgledanjem svih mehaničkih, električkih i vodoinstalaterskih radova. Rođen je u Zagrebu, gdje je nakon gimnazije svoje obrazovanje nastavio na Fakultetu strojarstva i brodogradnje, Sveučilišta u Zagrebu. 2020. godine završio je obrazovanje sa titulom magistar inženjer strojarstva. Kroz diplomski studij, bio je pripravnik u HEP-u te znanstveni pripravnik na Najah National University Nablus, u Palestini. Tijekom studiranja bio je član European Young Engineers Croatia i Udruge SUPEUS (gdje je stekao iskustvo rada na studentskim projektima, vođenja multidisciplinarnih timova i bio član Uprave godinu dana). Nakon fakulteta i prije zaposlenja u tvrtci John Sisk & Son, radio je kao Project/Construction manager u Klimaoprema d.d. gdje je stekao iskustvo vođenja projekata, koordinacije radnika i proizvođača, vođenja građilišta …

   Gabrijela Vilić

Bsc (Hons) Quantity Surveying 

JOHN SISK & SONS

Studentica završne godine “Quantity Surveyinga” na South East Technological University Waterford u Irskoj sa snažnim interesom za planiranje i procjenu troškova izgradnje. Imam široko znanje, interest i razumijevanje softvera uključujući Cubit, Global Estimating, On-Screen i 3D Takeoff, zajedno s vještim vještinama u softveru Microsoft Offica i Autodesk Construction Clouda. Uz fakultet sam zaposlena u tvrtki John Sisk and Son.

PANEL RASPRAVA 

KAKO REALIZIRATI PAMETNI GRAD?

Damir Mandić, dipl. teol. 

 GRADONAČELNIK KARLOVCA

 Damir Mandić rođen je 1973. godine u Stuttgartu. Završio je Filozofsko teološki studij na Katoličkom bogoslovnom fakultetu u Zagrebu s posebnim naglaskom na temama gospodarskog razvoja, socijalne pravde, rada, obitelji, društvenih vrijednosti i zakonodavstva, ekološkoj krizi i njenim aspektima na gospodarskom i društvenom području. Od 2006. godine bio je ravnatelj Gimnazije Karlovac. Osam godina je bio vijećnik u Gradskom vijeću Grada Karlovca, a od 2014. godine predsjednik Gradskog vijeća Grada Karlovca gdje je aktivno sudjelovao u kreiranju gradskih politika i programa u nadležnosti gradske uprave i Gradskog vijeća. Od 2017. godine obnaša dužnost gradonačelnika Grada Karlovca. U svom javno političkom radu teži promoviranju odgovornosti prema svim građanima bez obzira kojem političkom ili svjetonazorskom spektru pripadali. Karlovac vidi kao moderan europski grad, koji je ponosan na svoju kulturnu i prirodnu baštinu kao i otvoren novim zelenim, pametnim i inovativnim tehnologijama koje će Karlovcu donijeti nova radna mjesta i razvoj. Oženjen je i otac trojice sinova.

 

Mario Rajn, univ. bacc. math.

GRADONAČELNIK KRIŽEVACA

 Mario Rajn, gradonačelnik Križevaca od 2017. godine, diplomirao je matematiku na Prirodoslovno-matematičkom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu, a pedagoške i psihološke kompetencije stekao je na Pedagoškom fakultetu. Kao stipendist Veleučilišta VERN specijalizirao je IT menadžment. Završio je i godišnji program Akademije za politički razvoj Vijeća Europe. Član je Upravnog odbora Europskog udruženja energetskih gradova i snažno se zalaže za energetsku tranziciju kako bi Križevci do 2030. postali energetski neovisan grad. U njegovom mandatu Križevci su se okrenuli ka zelenom i održivom razvoju, sudjelovao je aktivno na mnogobrojnim konferencijama kao govornik u polju zelenih politika. Područja posebnog interesa su mu IT, održivi razvoj i energetika – obnovljivi izvori energije. Otkako je na čelu Križevaca, Križevci su proglašeni šampionom EU fondova, gradom budućnosti, gradom solarne energije i gradom koji ‘misli zeleno’, a o čemu svjedoči nagrada za najbolji Eco-city.

 

 

 

 Marko Filipović, mag. ing. aedif.

GRADONAČELNIK  RIJEKE

Marko Filipović, rođen u Rijeci 1980. godine, gdje je i završio svoje obrazovanje kao diplomirani inženjer građevinarstva 2004. godine. Do 2007. godine je radio kao projektant suradnik, suradnik nadzornog inženjera u Rijeka-konzalting d.o.o., kada je položio stručni ispit za obavljanje poslova prostornog uređenja i graditeljstva. Sve do 2013. godine radi u struci kao inženjer građevinarstva, kada postaje zamjenik gradonačelnika Grada Rijeke, sve do 2021. godine, kada postaje gradonačelnik. Još kao zamjenik gradonačenika, ističe kako se u pametnim gradovima građani svojom uključenosti, kreativnosti i znanjem, u suradničkom odnosu s javnom upravom i ostalim javnim dionicama, ustanovama i komunalnim društvima, usmjeravaju održivi razvoj grada u kojem žive.

 

 

TESTIMONIALS

Because people make this a unique experience.

Pohvale.. Svaka čast, meni je bilo super. Osjećala sam se kao na jednoj od TED-konferencija!

Predavanja nisu duga, kratka i jasna, raspoređena u raspored koji nije prenaporan. Svaka pauza je točno isplanirana i stavljena u pravo vrijeme kada treba predah. Program je vremenski realiziran kako je i planiran, tako da nije bilo kašnjenja i oduživanja. Svaka čast na dobroj organizaciji.

Za Udrugu imam samo pohvale, odlična organizacija zanimljivih i korisnih predavanja koja privlače studente. Svaka čast!

Nemam apsolutno niti jednu kritiku, sve je bilo odlično organizirano i svaka čast! A o hrani da ne govorim 🙂 Imate podršku od mene i budite sigurni da ću se pobrinuti da što više mojih kolega čuje za vas. 🙂 !

Kad dođeš na predavanje isključivo sa željom da nešto novo čuješ i naučiš, a odeš s njega sa željom da to naučeno pretvoriš u stvarnost, onda vrlo brzo postane jasno da subotnji dan nije bio potraćen.

GALLERY

Because pictures witness the moment.

MEET PEOPLE BEHIND THE SCENE

We bring creative skills, thoughts, and ideas to the table.

Sara Brmbota

Voditeljica projekta

Organizatori

Anamarija, Andra, Andrea, Anđela, Dora, Gabrijela, Hannan, Ivan P., Ivan T., Ivona, Karla, Klara, Lucija K., Lucija P., Milena, Monika, Petar,

PARTNERI PROJEKTA

A partnership can make a huge difference.
So we build lifetime partnerships in life and business.

PROJEKT PODRŽAVAJU

MEDIJSKI POKROVITELJI

Venue

Rudarsko-geološko-naftni fakultet
Pierottijeva ul. 6, 10000 Zagreb

Velika predavaona

SUPEUS

Studentska Udruga za Promicanje Energetske Učinkovitosti i Savjetovanje

Unska 3, 10000 Zagreb
BUS@supeus.hr | Info@supeus.hr
https://supeus.hr | https://bus.supeus.hr

IBAN: HR5423400091110477955
OIB/VAT ID: 70960705947

: : projekti promicanja i savjetovanja u područjima energetske učinkovitosti, održive gradnje i obnovljivih izvora energije

Questions here 😊

12 + 11 =