REGISTRACIJA SUDIONIKA

O NAMA

SUPEUS je interdisciplinarna udruga studenata koji svojim radom promiče energetsku učinkovitost, održivu gradnju i obnovljive izvore energije.

Kroz svoje djelovanje Udruga objedinjuje različite tehničke i znanstvene discipline te stručne izvore, dotičući se aktualnih grana tehnologije, znanosti i gospodarstva.

SUPEUS je time sadržajno jedinstvena udruga na razini studentskih udruga u Republici Hrvatskoj.

Članovi udruge

O BUS-u

U tijeku je organizacija 11.  konferencije „Budućnost ugodnog stanovanja“, dobro znanog BUS-a, koji se ove godine vraća u starom obliku kako je i zamišljen 2011. godine. Svi zainteresirani studenti imat će mogućnost sudjelovanja na besplatnoj jednodnevnoj konferenciji uživo koja će se održati na FER-u Unska ulica 3. u dvorani D1.

Želiš li primiti nova saznanja i informacije iz područja energetske učinkovitosti, obnovljivih izvora energije i održive gradnje? Čuti o uspješnim primjerima iz prakse i iz prve ruke saznati kako stvari funkcioniraju izvan fakulteta? Zanima te interdisciplinarni pristup i važnost pojedine struke u ostvarivanju budućnosti ugodnog stanovanja? Ako je odgovor „da“, onda zabilježi 12.03.2022. u kalendaru jer ćeš tada dobiti odgovor na sva pitanja.

Nadamo se da ćemo i ove godine opravdati povjerenje svih sudionika te dati odgovore na mnoga pitanja budućih inženjera!

GODINA

STRUČNJAKA

STUDENATA

TVRTKI

BUS 2022

počinje za

Day(s)

:

Hour(s)

:

Minute(s)

:

Second(s)

subota, 12.03.2022.

10:00 sati

Prati emitiranje uživo na našem YouTube kanalu ili FB stranici

registracija sudionika

09:30 – 10:00

uvodni dio

10:00 pozdravni govor domaćina

10:10 uvodni govor predsjednice uprave Udruge

inovativna rješenja

10:10 – 11:05

10:10 Inovativna rješenja u pomorskom prometu 

10:30 Primjena LFP baterija u plovilima 

10:50 Driverless Bolid

 

Coffee break

11:05 – 11:35

pametna budućnost

11:25 – 12:35

11:25 Zašto zgrade trebaju biti u fokusu energetske tranzicije?

11:45 Kako potrošači električne energije preuzimaju ulogu elektrana

12:05 Carbon capture – new regulations

12:25 Hej, čemu tolika priča o obnovama zgrada?

Networking

12:45-12:55

od ideje do realizacije

12:55 – 13:55

12:55 Energetska učinkovitost data centra

13:20 BIM – principi i prednosti 

13:40 Urbana revitalizacija zone Gredelj 

14:00 Završni govor Voditelja projekta

Lunch

14:00

BLOK 1 

INOVATIVNA RJEŠENJA

INOVATIVNA RJEŠENJA U POMORSKOM PROMETU

Ljubomir Pozder, dipl. ing. nav. arch. 

UPTZ

Diplomirani Inženjer brodogradnje i prvostupnik ekonomije. Zaposlen kao pogonski inženjer u brodogradilištu 3.Maj, Rijeka) Područje interesa: projektiranje i tehnologija gradnje plovnih objekata, obnovljivi izvori u pomorstvu. Dobitnik Dekanovih nagrada za studentski aktivizam (Tehnički fakultet u Rijeci 2015 i 2016 godine. ), 3, mjesto na svjetskom natjecanju radioupravljivih hidrokrilnihplovila za simulaciju prijevoz tereta i putnika (Hydrocontest 2018, St. Tropez, Francuska) Rektorova zahvala za iznimne uspjehe na međunarodnim natjecanjima (Sveučilište u Rijeci 2018.) Prvak svijeta u radioupravljanjim hidrokrilnim plovilima simulacija prijevoz tereta i putnika (Hydrocontest 2019 Yverdon, Švicarska). Nagrada “Coup de coeur” Princ Albert 2, Monaco – Energy Challenge 2021 s plovilom Delta One..

PRIMJENA LFP BATERIJA U PLOVILIMA

dr. sc. Josip Zdenković, dipl. ing. el.

SCHRACK TECHNICK d.o.o.

    Dr. sc. Josip Zdenković dipl. ing. el. doktorirao je na Elektrotehničkom fakultetu u Zagrebu 1995. godine. Radio je u Elektrotehničkom institutu Rade Končar     na razvoju vektorske regulacije asinkronog motora od 1986. do 1990. Potom je u privatnoj tvrtki Drives&Control do 1996. i slijedom u tvrtki Zagreblast do   2000. godine. Od 2000. do 2008. vodio je Lenze Mehatronika, a od 2008. je u tvrtki Schrack Technik u Zagrebu gdje je i danas direkto. Glavno područje   stručnog interesa su mu elektromotorni pogoni i obnovljivi izvori električne energije.

DRIVERLESS BOLID

Edi Martinez

FSB RACING TEAM

  Edi Martinez trenutno je student na Fakultetu strojarstva i brodogradnje na sveučilištu u Zagrebu. Voditelj je FSB Racing Teama te konstruktor   baterije novog bolida FSBRT-a. Radom na bespilotnim trkaćim automobilima otkriva područja koja ga najviše zanimaju, električna vozila i baterijske pakete.

BLOK 2

PAMETNA BUDUĆNOST

ZAŠTO ZGRADE TREBAJU BITI U FOKUSU ENERGETSKE TRANZICIJE?

dr. sc. Julije Domac

REGEA

 

Rođen je 1972. u Zagrebu. Srednjoškolsko obrazovanje stekao je u zagrebačkoj V. gimnaziji, studirao je i 2004. doktorirao na Fakultetu elektrotehnike i računarstva Sveučilišta u Zagrebu. Od 1997. do 2008. radio je u Energetskom institutu Hrvoje Požar na položaju zamjenika voditelja Odjela za obnovljive izvore energije i energetsku učinkovitost. Od 2008. ravnatelj je Regionalne energetske agencije Sjeverozapadne Hrvatske, a od 2013. i predsjednik Europskog udruženja regija i energetskih agencija za energiju i okoliš – FEDARENE sa sjedištem u Bruxellesu, gdje je trenutačno u trećem mandatu. Od 2004. radi za Europsku komisiju kao evaluator projekata, savjetuje Europsku komisiju kao pozvani stručnjak, a od 2017. član je i Političkog odbora EU-a Sporazum gradonačelnika za klimu i energiju. Ukupno je objavio preko 60 znanstvenih i stručnih radova, 2002. g. primio je Državnu nagradu za znanost, a 2004. g. nagradu Biomass Junior Award na 2. svjetskoj konferenciji Biomass for Energy, Industry and Climate Protection u kategoriji Mladi znanstvenici za područje tehničkih znanosti te je 2005. godine primio i Godišnju nagradu Zaklade Hrvoje Požar za popularizaciju energetike. Dodijeljena mu je Povelja počasnog građanina Pokupskog 2016. g., a 2018. i Priznanje Grada Zaboka. Od veljače 2020. obnaša dužnost Posebnog savjetnika za energiju i klimu te predsjeda Vijećem za energetsku tranziciju Predsjednika Republike Hrvatske.. 

KAKO POTROŠAČI ELEKTRIČNE ENERGIJE PREUZIMAJU ULOGU ELEKTRANA?

prof. dr. sc. Hrvoje Pandžić

DRLab | FER

Rođen je 1984. godine u Zagrebu. Titulu dipl. ing. naslov, ekvivalent MEE, dobio je na Fakultetu elektrotehnike i računarstva Sveučilišta u Zagrebu 2007. godine. Obranio je doktorsku disertaciju Dvorazinski optimizacijski modeli za planiranje održavanja prijenosnih vodova i proizvodnih jedinica pod mentorstvom prof. Igora Kuzlea 2011. godine. Tijekom doktorskog studija bio je 3 mjeseca gostujući istraživač na Sveučilištu Castilla-La Mancha pod mentorstvom prof. Antonio Conejo. Nakon diplome radio je kao postdoktorski istraživač na Sveučilištu Washington, Seattle, WA, gdje je radio na projektu Energy Positioning: Control and Economics pod nadzorom prof. Daniela Kirschena. Trenutno je profesor na Katedri za energetiku i energetske sustave Fakulteta elektrotehnike i računarstva Sveučilišta u Zagrebu. Njegovi znanstveni interesi obuhvaćaju integraciju obnovljivih izvora energije, modele predanosti jedinica, energetska tržišta, planiranje i analizu elektroenergetskog sustava te integraciju električnih vozila i sustava za pohranu.

 

CARBON CAPTURE – NEW REGULATIONS

Aleksei Kondratenko, PhD researcher 

POLITECNICO DI MILANO

Aleksei Kondratenko je dr. sc. istraživač na Sveučilištu Politecnico di Milano s iskustvom u konstrukcijskom/seizmičkom inženjerstvu. Njegov glavni istraživački interes je poboljšanje održivosti AEC (Architecture, Engineering, and Construction) industrije putem inovativnih digitalnih tehnologija. Sudjelovao je u projektu financiranom od strane EU koji je bio usmjeren na povećanje održivosti seizmički otpornih konstrukcija korištenjem popravljivih i zamjenjivih amortizera. Aleksei ima oko 2 godine iskustva s LCA (procjenom životnog ciklusa) i utjelovljenim proračunima ugljika zgrada. Trenutno vodi razvoj softvera koji pomaže inženjerima da optimiziraju strukturalni dizajn zgrada u smislu pohranjenog ugljika.

HEJ, ČEMU TOLIKA PRIČA O OBNOVAMA ZGRADA?

Anđelka Toto-Ormož

ROCKWOOL ADRIATIC d.o.o.

Anđelka Toto-Ormuž profesorica je engleskog jezika i britanske i američke književnosti. Stručnjakinja za odnose s javnošću i javnom upravom s bogatim iskustvom od gotovo 25 godina na tom području. Dobitnica nekoliko stručnih priznanja i nagrada za svoj rad od strane novinarskih udruženja, struke i u korporativnom svijetu. Zadnjih 14 godina članica je ROCKWOOL tima i aktivno se bavi područjima zaštite od požara u zgradama te energetskom učinkovitošću i održivošću u zgradarstvu.

BLOK 3 

OD IDEJE DO REALIZACIJE

ENERGETSKA UČINKOVITOST DATA CENTRA

mr. sc. Nikola Tonković, dipl. ing. MBA

VERTIV CROATIA d.o.o.

Nikola Tonković rođen je u Zagrebu 1971. godine gdje je završio osnovnu i srednju školu. 1996. diplomirao je na Fakultetu elektrotehnike i računarstva u Zagrebu gdje je i magistrirao 2003. godine. Član je Hrvatske komore inženjera elektrotehnike od 2003. godine. 2021. završio je Executive MBA school Cotrugli Zagreb. Profesionalnu karijeru započeo je 1996. godine u tvrtki Elektroprojekt Zagreb kao projektant suradnik. Od 1999. do 2003. godine je radio kao malđi asistent i asistent na Zavodu za elektrostrojarstvo i automatizaciju Fakulteta elektrotehnike i računarstva u Zagrebu. Od 2003. do 2014. godine radi u odjelu Industrial solutions and services (kasnije Oil & gas division) kompanije Siemens u Zagrebu kao inženjer projektant i voditelj projekata. 2014. godine prelazi u kompaniju Emerson, odjel Network Power koji je 2017. izdvojen u kompaniju Vertiv. Tamo radi kao Engineering Manager i vodeći inženjer na brojnim projektima data centara u EMEA i Americas regijama. Od 2020. godine vodi PreSales odjel inženjeringa zadužen za podršku prodaji modualrnih data cenatra za EMEA i Americas regije. 

BIM – PRINCIPI I PREDNOSTI

Gianmarco Ćurčić Baldini, CEO Baldini Studio d.o.o. / BIM Manager

BALDINI STUDIO d.o.o.

Gianmarco Ćurčić Baldini je direktor i vlasnik tvrtke Baldinistudio d.o.o. koja se uz zastupništvo BIM softvera za AEC industriju bavi i implementacijom BIM-a u građevinskoj, arhitektonskoj i strojarskoj industriji te organizira edukacije za studente i buduće BIM profesionalce. Diplomirao je na Arhitektonskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu, te je član Hrvatske komore arhitekata, Udruženja hrvatskih arhitekata, Društva arhitekata Zagreba i Nacionalnog instituta za građevinarstvo. Arhitekt je, BIM menadžer i predavač na Arhitektonskom fakultetu u Splitu, gdje predaje na stručnom kolegiju pod nazivom BIM.

URBANA REVITALIZACIJA ZONE GREDELJ

Marko Dabrović, dipl.ing.arh.

3LHD 

Marko Dabrović je arhitekt, rođen 1969., u Dubrovniku gdje je završio osnovnu i srednju školu. Diplomirao je na Arhitektonskom Fakultetu Sveučilišta u Zagrebu. 1991. osnovao RNA studio za kompjutersku vizualizaciju, a 1994. godine osnovao je arhitektonski studio 3LHD sa partnerima Sašom Begovićem, Tatjanom Grozdanić Begović i Silvijem Novakom. Marko je u uredu najviše angažiran na implementaciji novih tehnologija i materijala u arhitekturi, i uvijek istražuje nove prilike za eksperiment. Od 2002. član je stručnog savjeta UHA, od 2005. član nacionalnog odbora Europana Hrvatska, stručnjak je za licenciranje Hrvatskog nogometnog saveza pri UEFAi. Bio je gost-predavač i kritičar na brojnim arhitektonskim fakultetima, te je držao predavanja i sudjelovao na konferencijama u Hrvatskoj i inozemstvu. Iza sebe ima mnogobrojne projekte i realizacije koje su nagrađivane najvažnijim hrvatskim i internacionalnim nagradama. Najvažniji projekti i realizacije uključuju: Hotel LN Garden u Nanshi, Hotel Belvedere, Karlovački slatkovodni akvarij i muzej rijeka, Hotel Lone, Sportski Centar Port Lands, Hrvatski Paviljon za EXPO 2005 i 2008, Kampus Rimac… Njegova sposobnost prevladavanja kulturnih i tehničkih razlika u stranim zemljama i pronalaženja najboljih rješenja pokazala se ključnom za mnoge projekte. 

TESTIMONIALS

Because people make this a unique experience.

Pohvale.. Svaka čast, meni je bilo super. Osjećala sam se kao na jednoj od TED-konferencija!

Predavanja nisu duga, kratka i jasna, raspoređena u raspored koji nije prenaporan. Svaka pauza je točno isplanirana i stavljena u pravo vrijeme kada treba predah. Program je vremenski realiziran kako je i planiran, tako da nije bilo kašnjenja i oduživanja. Svaka čast na dobroj organizaciji.

Za Udrugu imam samo pohvale, odlična organizacija zanimljivih i korisnih predavanja koja privlače studente. Svaka čast!

Nemam apsolutno niti jednu kritiku, sve je bilo odlično organizirano i svaka čast! A o hrani da ne govorim 🙂 Imate podršku od mene i budite sigurni da ću se pobrinuti da što više mojih kolega čuje za vas. 🙂 !

Kad dođeš na predavanje isključivo sa željom da nešto novo čuješ i naučiš, a odeš s njega sa željom da to naučeno pretvoriš u stvarnost, onda vrlo brzo postane jasno da subotnji dan nije bio potraćen.

GALLERY

Because pictures witness the moment.

MEET PEOPLE BEHIND THE SCENE

We bring creative skills, thoughts, and ideas to the table.

Domagoj Galović

Voditelj projekta

Organizatori

Anamarija, Asunta, Hana, Ivona, Klara, Gabrijela, Monika, Jelena, Marin, Petar, Sara, Andra

PARTNERI PROJEKTA

A partnership can make a huge difference.
So we build lifetime partnerships in life and business.

PROJEKT PODRŽAVAJU

MEDIJSKI POKROVITELJI

Venue

Fakultet elektrotehnike i računarstva
Unska 3, 10000 Zagreb

dvorana D1

SUPEUS

Studentska Udruga za Promicanje Energetske Učinkovitosti i Savjetovanje

Unska 3, 10000 Zagreb
BUS@supeus.hr | Info@supeus.hr
https://supeus.hr | https://bus.supeus.hr

IBAN: HR5423400091110477955
OIB/VAT ID: 70960705947

: : projekti promicanja i savjetovanja u područjima energetske učinkovitosti, održive gradnje i obnovljivih izvora energije

Questions here 😊

7 + 6 =